wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i mangi Somali to Mori no Kamisama

[anime] Somali 09: „Wspomnienia zwykłych dni”.

Już 5 marca w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Wspomnienia zwykłych dni”. „Golem martwi się o Somali, która ma problemy z zębami. Ojciec i jego córka udają się do miasta w poszukiwaniu dentysty. Na miejscu spotykają znajomego oni i jego pomocnika... Jak potoczą się dalsze przygody ludzkiej dziewczynki i jej przybranego taty?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.02.2020

[anime] Somali 08: „Wymodlone spotkanie i więzi”.

Już 27 lutego w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Wymodlone spotkanie i więzi”. „Ogromna ryba książkowa zjada atrament z Historii życia Haraiso, uniemożliwiając Somali i jej ojcu zdobycie informacji o ludziach. Książkę miała jednak w przeszłości przeczytać aktualna pani dyrektor biblioteki, Isolda Nevusolf. Czy sędziwa wiedźma wskaże im drogę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.02.2020

[anime] Somali 07: „Kroki śledzące wiedźmy”.

Już 20 lutego w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Kroki śledzące wiedźmy”. „Po rozstaniu z Ouzoi oraz jej ludzkim opiekunem Somali i jej ojciec ruszają w dalszą drogą na poszukiwania ludzi. Dowiadują się, że najlepiej będzie poszukać wskazówek w Wiosce Wiedźm. Gdy docierają na miejsce, kierują się do biblioteki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.02.2020

[anime] Somali 06: „Usychający kwiat spoglądający na ptaki”.

Już 13 lutego w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Usychający kwiat spoglądający na ptaki”. „Somali, jej ojciec, a także dwójka ptasich towarzyszy podróżując przez pustynię, zatrzymują się na noc w jaskini. Chcąca ocalić opiekuna harpia ujawnia swoją prawdziwą naturę i próbuje zabić Somali, by zdobyć jej krew. Czy golem zdąży uratować swoją przybraną córkę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.02.2020

[anime] Somali 05: „Wędrowne ptaki”.

Już 6 lutego w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Wędrowne ptaki”. „Somali oraz golem, podróżując przez Wielką Pustynię, spotykają podobną im parę wędrownych ptaków, które przemierzają świat w poszukiwaniu leku dla dziewczynki. Młoda harpia prosi strażnika lasu, by on i jego córka dołączyli do nich w podróży. Jaki sekret skrywa tajemnicza, upierzona para?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.01.2020

[anime] Somali 04: „Spełniający życzenia kwiat i upragniona obietnica”.

Już 30 stycznia w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Spełniający życzenia kwiat i upragniona obietnica”. „Somali oraz Kikiila schodzą do podziemi pod Mrówczą Dziurą, gdzie zgodnie z legendą rosną spełniające życzenia księżycowe kwiaty. Gdy prowadzeni przez gwiezdne motyle znajdują owe magiczne rośliny, Somali zostaje zaatakowana przez mięsożernego grzyba i w ostatniej chwili obroniona przez tajemniczego mężczyznę... Czy życzenie dziewczynki spełni się i będzie mogła na zawsze pozostać ze swoim przybranym ojcem?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.01.2020

[anime] Somali 03: „Morze na dnie jaskini”.

Już 23 stycznia w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Morze na dnie jaskini”. „Somali oraz jej ojciec, strażnik lasu, docierają do słynącego z handlu miasta Mrówcza Dziura. Powiadają, że osoba, która raz tam zabłądzi, nigdy się już stamtąd nie wydostanie. Jakie przygody czekają tę niecodzienną rodzinę w tym niezwykły miejscu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.01.2020

[anime] Pokaz przedpremierowy pierwszego odcinka!

Dzisiaj, na tydzień przed oficjalną premierą, miejsce miał sieciowy pokaz przedpremierowy pierwszego odcinka anime Somali to Mori no Kamisama. Polska wersja jest już na stronie, zapraszam do oglądania. W związku z tym, że za tydzień oficjalnie wyemitowany zostanie pierwszy odcinek, na kontynuację poczekamy dwa tygodnie, do 16 stycznia.

Dodano: 02.01.2020

[anime] Somali 02: „Zioła i dom oni”.

Już za dwa tygodnie, 16 stycznia w czwartek o godzinie 24:00 (16:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime Somali zatytułowany „Zioła i dom oni”. „W czasie podróży do kolejnego miasta Somali rani się w nogę. Gdy okazuje się, że jej ojcu-golemowi skończyły się lekarstwa, zjawia się przed nimi tajemnicza, demoniczna istota, oni, która na dodatek okazuje się być zielarzem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.01.2020

[anime] Anime Somali to Mori no Kamisama.

Somali to Mori no Kamisama to anime seinen, fantasy studia Satelight na podstawie mangi autorstwa Gureishiego Yako. Streszczenie fabuły: „W tym rządzonym przez duchy i inne potwory świecie ludzie są prześladowani i znaleźli się na krawędzi wyginięcia. Pewnego dnia golem, strażnik lasu, spotyka małą ludzką dziewczynkę. Rozpoczyna się ich długa, pełna niebezpieczeństw podróż, podczas której te dwie jakże odmienne istoty złączy więź córki i ojca...”Na tę chwilę brak danych co do długości pierwszej serii, jednakże prawdopodobnie będzie trwała jeden sezon (12-13 odcinków). Premiera zaplanowana została na 9 stycznia. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Nie zapomnijcie wesprzeć projektu darowizną, bym mógł nadal wydawać dla Was regularnie kilka serii anime (wsparcie).

Dodano: 10.12.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (nichijou): Clannad, Decadence, Fumetsu no Anata e, Kyokou Suiri, Somali to Mori no Kamisama, Suisei no Gargantia.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.